in

Başlangıç ​​seviyesindeki programlama becerilerinizden nasıl para kazanabilirsiniz?

on trend, gerçek dünya projeleri yayınlayarak ve bir izleyici kitlesi kurarak becerilerinizi sergilemektir . Ayrıca, serbest meslek, başkalarına öğretmek ve daha pek çok şey dahil olmak üzere geleneksel yöntemleri göz ardı etmeyin.

Herkesin programlama becerilerini iyi bir yaşam sürdürebilmek ve yaşam tarzı seçimlerinde rahat olmak için nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri önemlidir. İşte bu nedenle, bugün bir programcının becerilerini paraya dönüştürebileceği farklı yollardan geçeceğiz.

Yeni başlayanlar yeteneklerinden para kazanırken mücadele etme eğilimindedir. Birçoğunun nereden başlayacağı, hatta yetenekleriyle ne yapacakları konusunda hiçbir fikri yok. Kaybolmak kolaydır ve hiçbir şey yapmamak için zaman harcarsınız ve bu yüzden becerilerinizi saymanın farklı yollarını bilmek gerekir.

Son trend, gerçek dünya projeleri yayınlayarak ve bir izleyici kitlesi kurarak becerilerinizi sergilemektir . Ayrıca, serbest meslek, başkalarına öğretmek ve daha pek çok şey dahil olmak üzere geleneksel yöntemleri göz ardı etmeyin.

Ancak, başlamadan önce, sektördeki programcılara olan ihtiyacı anlamak önemlidir. Programcılar şu anda büyük talep görüyor ve talep ancak yakın gelecekte daha da artacak .

Yeni başlayan biri olarak, odağınızı kaybetmediğinizden ve denemeniz gereken her şeyde sabırlı olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Eskiler, “ başarı için bir kısayol yoktur ” der ve esneklik potansiyel başarısızlıkların üstesinden gelmenize yardımcı olacak şeydir.

Konuya geri dönersek, başlangıç ​​seviyesindeyken bile programlama becerilerinizden para kazanma yöntemlerinizi listeleyelim. Hem dolaylı hem de dolaylı araçları tartışacağız. Doğrudan yöntemler derhal kazanmaya başlamanıza yardımcı olabilir, dolaylı yöntemler ise gelecekteki büyümeye dikkat ederek uzun vadeli bir şekilde yatırım yapmanızı sağlayacaktır. Peki neden bekleyelim? Başlayalım.

1. Serbest Çalışmaya Başlayın

Serbest çalışma hızlı bir yarışta büyüyor. Serbest çalışma mükemmel bir seçenek olsa da, geleneksel bir işten daha fazla dikkat ve sabır gerektirir. Başlamak için UpWork, HackerEarth, LiveEdu ve diğerleri gibi birçok çevrimiçi freelance platformunu deneyebilirsiniz.

Alıştırmalar yapabilir, rekabet edebilir, projelerinizi yayınlayabilir ve portföyünüzü oluşturarak, müşterilerinizin projelerinizden geçmesine veya kodunuzu canlı izlemesine izin vererek HackerEarth veya LiveEdu gibi sitelerle başlamak iyi bir fikirdir .

Becerilerinizi sergilemenin daha iyi bir yolunu kullanarak değerli potansiyel müşterileri bulabilir ve beceri kümenize uygun projeler üzerinde çalışabilirsiniz.

2. Yeteneğinizi göstermek ve portföyünüzü oluşturmak için yayını kullanın

Yayınlamak, güçlü bir çevrimiçi portföy oluşturmanıza yardımcı olacak uzun vadeli faydalar sağlar.

Geçmiş projelerinizi listelediğiniz geleneksel bir özgeçmişe benzemiyor ve müşterinin GitHub deponuza gitmesi gerekiyor. Yaptığınız işin görsel bir göstergesi ve ödevleri nasıl tamamladığınızdır.

Canlı akış, birden çok avantaj sunar:

  • Müşteri işinizi kolayca ölçebilir.
  • Gelecekte size iş verebilecek düşünen insanlarla bağlantı kurabilirsiniz.
  • Projeler yaparken eğlenebilirsiniz.

Tonlarca video ve projeyle, yetenek gösterme ile ilgili olarak, programlama yeteneklerinizi uzun vadeli olarak para kazanmanıza yardımcı olacak gerçek bir varlık yaratıyorsunuz.

3. Açık kaynaklı projeler üzerinde çalışın ve uzun vadeli faydalar için bir portföy oluşturun

Çok az insan açık kaynaklı projeleri yeteneklerini para kazanma yollarından biri olarak görecektir. Evet, açık kaynak kodlu bir katkı yapıyorsunuz, ancak muhtemelen bunun için para almayacaksınız (ödemeye hak kazanan açık kaynak kodlu bir proje için çekirdek ekip üyesi olarak çalışmadığınız sürece). İddialıysanız, açık kaynaklı katkıdan da para kazanabilirsiniz .

Yeni başlayan bir kişi olarak, enerjinizin büyük bir kısmı çevrimiçi ortamda iyi bir varlık edinmeye devam etmeli ve açık kaynaklı projeler bu konuda çok yardımcı olmaktadır. Ayrıca, açık kaynaklı projelerinizi yayınlamayı ve yatırım zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmayı da seçebilirsiniz.

4. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş için gönüllü olun ve ilişkiler kurun

Bir programcı olarak, gerçek dünyadaki insanlarla çalışmanız gerekir. Mümkün olan her şekilde büyümenizi sağlamak için, kar amacı gütmeyen kuruluşları kodlamak için çalışmak iyi bir fikirdir.

Onlar için gönüllü olmak sadece bilgisayar biliminin şu andaki durumunu anlamanıza yardımcı olmakla kalmayıp, sunmaları gereken ücretli işlerden birine girmenize de yardımcı olur. Kar amacı gütmeyen birçok platform, yerleştirme rehberliği ve staj olanağı da sunar.

5. Sizi ilgilendiren teknoloji hakkında yazın

Yeni başlayanlar için geçim için uygulamalar geliştirmek zorunda değilsiniz. Para kazanmanın ve para kazanmanın başka yolları da var. Bunlardan biri teknik yazar ya da blogcu olmak.

Her iki yol da becerilerinizi kullanmanızı ve dünya çapında bir izleyici kitlesine ulaşmak için onları kullanmanızı sağlar. Bir yazar olarak çalışmak, iyi ödemeleri olan iyi projeleri kolayca getirebilir. Örneğin, teknik bir ürünün belgelerini, özelliklerini ve öğreticilerini yazmanız gerekebilir.

Bir blogcu olarak, herhangi bir şey hakkında yazabilirsiniz. Bir Java blog yazıcısı olmayı seçebilir ve bir Java blog web sitesi başlatabilir ya da ön sevgili iseniz, ön uç mühendisleri için bir blog başlatabilirsiniz. Seçim senin.

6. Başkalarına öğretin ve bir miktar kazanın

Bilgisayar öğretmeni olmak, programlama becerilerinizden para kazanmanın başka bir yoludur. Öğretmen / öğrenci oranı modern toplumda büyük bir konudur. Ancak, yavaş yavaş okullar ve üniversiteler tarafından halledilir.

Öğretmenler iyi para alıyor ve mevcut toplumumuzda da saygı görüyorlar. Yalnızca çevrimiçi çalışmakla ilgileniyorsanız, çevrimiçi kurslar oluşturarak ve farklı ortamlara veya kendi blogunuza yükleyerek de başlayabilirsiniz.

7. Sürekli olarak yeni teknolojileri öğrenin ve daha iyi bir geleceğe yatırım yapın

Yeni başlayanlar için daima öğrenmelisin. Hangi teknolojiyi kullandığınız ya da ne kadar popüler olduğu önemli değil; Sürekli öğrenme, becerilerinizden para kazanmanızı ve daha iyi bir kariyer yaratmanızı sağlayacaktır. İnternetteki yazıların çoğu asla becerilerinizi geliştirmek ya da ilerledikçe öğrenmekten bahsetmiyor. Bir yazılım mühendisi olarak, temel becerilerinizi geliştirirken yeni şeyler öğrenmeye devam etmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, kariyer ve gelir artışı için çok sayıda yol açarsınız.

Sonuç

Şimdi, nasıl başlayacağınız konusunda daha iyi bilgilendirilirsiniz. Gördüğünüz gibi, yeni başlayanlar için tek bir yol yok. Öncü bir mühendis, teknik bir yazar, bir öğretmen ve çok daha fazlası olmayı seçebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sizi en çok ilgilendiren ve başarılı olana kadar yürümeye devam eden yolu bulmak.

Elinden gelenin en iyisini kazanmak istiyorsan, yukarıdaki tüm noktaları aklında tutmalısın. Bazı önemli noktaların kaçırıldığını düşünüyorsanız, yorumlarınızı aşağıda bırakıp bize bildirmeyi unutmayın.

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

C # Dize Enterpolasyonu

Altı Derece Ayırma Teorisi