in

Artık Wi-Fi ölü bölgeleri yok: Evde sinyalinizi iyileştirmek için ipuçları

Evde daha iyi Wi-Fi sinyalleri almak için birkaç okuyucu sorgum vardı.

İnternet hizmetinizle birlikte gelen Wi-Fi yönlendirici , evinizin tüm köşelerini örtme görevine bağlı olmayabilir. Hemen hemen her evde Wi-Fi sinyalinin (ve internet hızının ) taramayı yavaşlattığı veya hep birlikte kaybolduğu ölü noktalar var .

Yerleşime bağlı olarak, Wi-Fi yönlendiricinizden uzaklaştıkça duvarlar ve kapılar sinyal gücünü azaltabilir.

Yönlendiricinizin evinizde merkezi bir konumda olması gerekir, ancak genellikle durum böyle değildir. Yönlendiriciniz bir dolapta veya dolapta veya evin uzak ucundaysa, daha yüksek bir yere (zeminde bırakmayın) ve dışarıda açmaya çalışın – yönlendirici ile cihazlarınız arasındaki her kapı ve duvar işleri yavaşlatır aşağı.

Geniş bant modeminizde yerleşik Wi-Fi yönlendirici kullanıyorsanız, ayrı bir Wi-Fi yönlendirici (belki de bir genişletici ile) veya hatta çoklu erişim kullanan bir örgü Wi-Fi sistemi kullanmak neredeyse her zaman daha iyi olacaktır. puanlar evinizin farklı bölgelerine yerleştirilir.

Ama önce internet hızları hakkında konuşalım. Yavaş Wi-Fi’yi yavaş bir internet planıyla karıştırmayın.

Geniş bant internetiniz için , veri bağlantınızın evinize ne kadar hızlı olduğuna bağlı olarak ödeme yaparsınız . Son zamanlarda ev internetimi saniyede 24 megabit hıza sahip bir plandan 1.000 Mbps’lik bir plana yükselttim ve tamamen ekstra maliyete değer.

Hızını asla ödediğiniz hizmet seviyesinden daha hızlı alamazsınız.

Evinizde video akışı veya oyun akışı olan birden fazla kişi varsa, yavaş bir internet planında gerçekten vergi olabilir.

Ancak internet hizmetiniz ihtiyaçlarınız için yeterince hızlıysa, yavaşlamaların olası nedeni Wi-Fi kapsamının zayıf olmasıdır. Muhtemelen evinizdeki (veya bahçenizdeki) sinyalin düştüğü yerleri biliyorsunuzdur.

Ucuz (veya çok ucuz olmayan) bir Wi-Fi genişletici yardımcı olabilir mi? Belki.

Wi-Fi genişletici, duvara takılan ve interneti kablosuz olarak evinizin belirli bir alanına genişleten küçük bir kutudur .

Mevcut yönlendiricinizle aynı markaya sahip bir genişletici kullanırsanız daha iyi sonuçlar alırsınız.

Daha ucuz (40 $ ‘ın altında) genişleticiler, Wi-Fi’nizi evinizin uzak köşelerine genişletebilir, ancak aynı anda iletim ve alım yapamazlar. Sadece sinyalleri yönlendiricinize geri gönderirler, bu da işleri yavaşlatır.

Böylece, genişleticiler çalışır, ancak oldukça sınırlı bir alanda ve düşük hızda fiyat.

Ancak düşük hız kapsama alanından daha iyidir.

Daha iyi genişleticiler (50 $ ve üstü) çok bantlı radyolara sahiptir ve aynı anda iletim ve alım için farklı radyo frekansları kullanabilir, bu da daha iyi ama yine de ideal değildir. Bu genişleticilerin bazıları 100 $ veya daha fazladır.

Bir genişletici denemek istiyorsanız, tavsiyem, iyi bir tane bulmak ve iyi bir iade politikası olan bir yerden satın almak için thewirecutter.com gibi bir sitede biraz araştırma yapmaktır. bir gelişme görmüyorum.

Eviniz büyükse, Eero, Google, Netgear, D-Link veya Linksys tarafından sunulanlar gibi örgüsel bir Wi-Fi sistemi düşünmelisiniz. Başka markalar da var.

Bunlar, bir temel yönlendirici ve evinizin her yerine yerleştirilmiş bir veya iki (veya daha fazla) uydu yönlendirici kullanır. Farklı bir yere yerleştirebilirsiniz. Ağ yönlendiricilerinin hepsi birbiriyle konuşur ve bazıları evinizde hızları yüksek tutmak için trafiği yönlendirmek için farklı radyo frekansları kullanır.

Şu anda bir yönlendirici ve iki uydu ile Eero Pro sistemini kullanıyorum ve kapsama alanından çok memnunum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Kişisel bilgilerinizi sanalda paylaşmamanız için ipuçları.

Koronavirüs pandemisi, otomasyonun yükselişini işaret ediyor!