Apple CarPlay’i eski arabanıza kurun.

Eski araba, yeni numaralar

ARAÇ Apple CarPlay kurulumlarında kılavuz…

İtiraf – Apple CarPlay’i kesinlikle seviyorum. Telefonumu basit bir şekilde bağlama ve müzik, haritalar, podcast’ler ve mesajlaşma servislerime anında erişebilme yeteneğine sahip olmak benim için çok önemli.

Dahası, teknoloji artık Kia Picanto kadar uygun fiyatlı otomobillerde mevcut ve aynı zamanda akıllı telefon bağlantısının utes ve ticari araçlar gibi öncelikli olmadığı pazarlara da girmeye başladı.

Ayrıca Toyota ve Nissan gibi markaların olmaması nedeniyle daha da öne çıkıyor. Ve BMW için ayrıcalık için şarj olarak? Phhht. Gerçek olun millet.

Olmadıysa da, umutsuzluğa kapılma; Apple CarPlay’i arabanıza eklemenin yolları ve araçları var.

Ana ünitenin değiştirilmesi

O günlerde, bir kaset çalar veya (CD çalar) bir CD çalar için bir arabanın standart radyosunu dağıtmak tüm öfkeydi. 00’lı yılların başlarında arabamda bir Sony MiniDisc oynatıcı bile kurdum… ama daha sonra hiç bu kadar akıllı olmamıştı.

Ancak, multimedya sistemlerinin merkez konsollara daha fazla entegrasyonuna doğru yöneldikleri için, ana ünite değiştirme sanatı daha da zorlaştı, ancak hala yeni bir kurulum sağlayan daha basit DIN kurulum stilini kullanan çok sayıda araba var. kafa ünitesi basitçe önceden var olan bir deliğe girer.

Ancak, arabanızın daha entegre bir sistemi olsa bile, umutsuzluğa kapılmayın; Modern montajcılar, Apple CarPlay’i çalıştırabilen ve fabrikada görünmesini sağlayabilecek bir sistemi güçlendirmek için yöntemler geliştirdiler.

Kameraları ters çevirme gibi sistemleri yeni ünitelere entegre etmek, ortalama 400 £ civarında bir arabaya bir Apple CarPlay sistemi eklemenin ortalama maliyeti ile de sorun değil.

Yeni bir Apple CarPlay ana ünite, üniteye yerleşik bir dokunmatik ekran kullanır. Kalıcı olarak yerinde kalır veya katlanır ve daha fazla güvenlik için tireye geri çekilir.

Daha sonra telefonunuzu bir Apple Lightning kablosu ile bağlamanız yeterlidir.

Ana birimler için fiyatlar, giriş seviyesinde 250 sterlinden en üst basamakta 1250 sterlinden fazlaya kadar çeşitlilik göstermektedir.

Kuruluma evde istekli bir şekilde çıkacak çok sayıda insan olmasına rağmen, işi profesyonel bir kurucuya yürekten öneriyoruz; önemli bir topraklama kayışı bırakmak veya yeni ana ünitenizin aracınızla çalışmasını sağlamak için doğru modüle sahip olmamak çok kolaydır.

Ayrıca, tüm ana üniteler tüm araçlarla uyumlu değildir; örneğin, stereo sisteminizi direksiyon simidi kontrollerinden kontrol etme özelliğini kaybedebilirsiniz. Elbette biraz daha pahalıya mal olacak, ancak saygın bir yükleyici yoldan bir şeyler ters giderse sizi de ilgilenecek. 

Oem güçlendirme

Apple CarPlay entegrasyonunun gerisinde kalan bazı otomobil üreticileri, sahiplerine tam Apple CarPlay deneyimini sunmak için bir güçlendirme kiti sunarak bu konuya kafa yoruyor.

Her zaman Bluetooth var

Arabanız Apple CarPlay ile donatılmayacak kadar eskiyse, Bluetooth bağlantısı yine de araç hoparlörlerinden müzik ve podcast yayınlamanıza izin verecektir. Ayrıca Waze ve Google Haritalar gibi harita uygulamaları, müzik akışı dinlerken ses sistemi hakkında sesli talimatlar gönderir.

Ve bu başarısız olursa, eski bir kablo bağlantısını düşünün! Telefonunuzun kulaklık jakı ve ana üniteniz arasında basit bir 3,5 mm kablo bağlantısı size ses verecektir.

Ancak, 3.5mm kulaklık jakı olmadan daha fazla sayıda telefon üretiliyor, yani Bluetooth, Apple CarPlay ya da hiçbir şey yok.

Kolay gelsin!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yazar Cem Y.

Daha önce canlı, küresel bir açık kaynak topluluğu olmadı. Bu iyi haber. Aynı zamanda kötü haber.

Açık kaynaklı projenizin pazarlamaya ihtiyacı var.

Zannedilenin aksine bir 3D modelleme cihazı