in

After Effects Nedir?

After Effects, birçok tasarım ve prodüksiyon yazılımına sahip Adobe firmasının yayınladığı video kompozisyon ve post-prodüksiyon programıdır.

 Genellikle hareketli grafik yapımında kullanılan Adobe After Effects, benzer video prodüksiyon programları katman (layer) mantığıyla çalışır. Projeye eklenen video, fotoğraf, vektörel grafik, müzik gibi her öge ayrı bir katmanda yer alır ve diğer katmanlarla etkileşime geçer. Televizyonlarda izlediğimiz reklamlar, filmler, diziler ve jenerikler gibi birçok alanda özel efekt oluşturmak için kullanılır. Adobe yayını olan çoğu programla entegre olarak çalışabildiği için günden güne genişleyen kullanıcı kitlesine ve yazılım desteğine sahiptir. Kendi içerisinde bulunan efektlerinin ve filtrelerinin yanı sıra üçüncü parti yazılımlar ve eklentilerle de zenginleştirilebilen After Effects için internet üzerinde çoğu ücretsiz olan sayısız kaynak bulmak mümkün.

after effects eğitim

After Effect’in diğer sıradan programlardan ayrıldığı nokta, bu programın sadece özel efektler için tasarlanmış olmasıdır. After Effects yazılımının asıl amacı, birbirinden yaratıcı ve gelişmiş efektler oluşturmak. Sadece video kesip yapıştırmak dışında, videoyu gerçek anlamda işlemektir. Tipik olarak kullanıcılar, video düzenleme işlemlerinizi Premiere Pro gibi kullanabilirsiniz ve gelişmiş işlem isteyen videoların daha ufak bölümleri için After Effects kullanabilirsiniz. After Effects gelişmiş işlem isteyen videolarınız için daha ideal bir programdır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Microsoft.AspNet.Facebook 1.1 beta sürümü

Yeni Başlayanlar İçin Programlama ” Bilgisayar Programı”