in

117 yeni emoji geliyor.

iPhone ve Android kullanıcıları 2020’de 117 yeni emoji alıyor

Yeni yıl. Yeni emoji.

2020’de iPhone ve Android kullanıcılarına gelen animasyonlu karakterlerin listesi kısa süre önce duyuruldu ve dikkate değer eklemeler arasında tek bir gözyaşı, sarılma ve transseksüel bayrağı olan gülen bir yüz var.

Her yıl yeni varyantları seçen Unicode Konsorsiyumu Çarşamba günü tam listeyi paylaştı ve kadro, koruma çabalarını vurgulayan cinsiyete daha fazla sembol ve rakam içeriyor.

“Emoji 13.0” sunumunun bir parçası olarak bu yıl toplamda 117 seçenek eklenecek.

62 yeni karakter ve 55 yeni cinsiyet ve cilt tonu çeşidi eklendi. Genellikle, emoji güncellemeleri sonbaharda, işletim sistemleri , internet platformları ve akıllı telefon üreticileri rakamları klavyelere dahil ettikten sonra dışarı itilir .

Bu nedenle, sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için bir süre beklemeniz gerekecek.

Yaklaşan semboller ve karakterler arasında gerçekçi görünümlü bir dizi akciğer, kabarcık çay ve parmakları sıkılmış bir el var. Hayvanlar ilavelerine mamut, dodo kuşu, kutup ayısı ve solucan dahildir. Ayrıca, erkek veya kadın olarak tanımlanmayan ikili olmayan insanları daha iyi temsil eden emoji elde edersiniz.

Cinsiyet içeren diğer seçenekler arasında smokinlerde ve gelinliklerde hem erkekler hem de kadınlar yer alıyor. Dizilim, Google tarafından Mart 2019’da önerilen transseksüel bayrağını içeriyor.

Toplumun bazı emojilerin amaçlanan kullanımlarının ötesinde durumları daha iyi temsil ettiğine karar vermesi genellikle uzun sürmez. 2018’de internet, Woozy yüz emojisi üzerinde çıldırdı, birçok insan neyi temsil ettiğini tahmin ediyor.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Intel yapay zekâ ile yüz tanıyabiliyor.

Hızlı şarj, uzun süreli çalışma, esnek enerji depolama